Se afișează postările cu eticheta Pasari. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Pasari. Afișați toate postările

01 martie, 2015

Pet expo

Am fost la Expoziție de animale de companie. Mă așteptam să fie câini, pisici și păsări, dar se pare că nu doar astea.
păsări
păsări
Existau și găini.
Găina
Și iepurași.
iepuri
Pisici, normal.
pisici
Și foarte multe rase de câini.
Caței
Căței
Căței

02 mai, 2013

pescăruși

în zbor /  flying
în zbor /  flying
în zbor /  flying
în zbor /  flying

Suntem doi gemeni pescăruşi albaştri
Care am venit purtaţi pe val de vânt
Trecând prin vămi de stele şi de aştri
Iubirea s-o aducem pe pământ.

“Balada Pescăruşilor Albaştri” de Florin Bogardo

01 ianuarie, 2010

O tura de Hera in plina iarna

Am iesit si eu in parc cu noul meu "tun", un Nikon D300s si obiectiv Nikkor 18-105 F/3.5-5.6 ED. am tras cetava cadre prin Herastrau, zic eu destul de reusite! Ultima este bradutul de la Obor.











03 decembrie, 2009

Herestrau de 1 decembrie

Am fost si anul asta la defilare, dar, spre deosebire de anul trecut, acuma nu am putut sa fac nici un cadru cu defilarea pentru ca am stat foarte prost. Insa dupa defilare am dat o tura prin Hera, iata rezultatul.





08 martie, 2009

Porumbei

Sau a doua manie a mea in materie de subiecte pentru fotografii. Era, cred ca, o gura de canal pe unde iesea apa si ei faceau baie ;)